Pięć gier na Dzień Ojca, czyli w co warto zagrać z tatą!

Playing

Nie każdy może się poszczycić faktem, że grywa z rodzicem w Counter-Strike’a. Dzień Ojca to jednak dobra okazja, aby wciągnąć naszego „starszego” w gry komputerowe.

Wspólna rozgrywka to świetny sposób na spędzenie czasu. Jak wiadomo mężczyźni podobno nigdy nie dorastają, więc jest spora szansa, że wasz rodzic da się namówić. Poniżej proponuję kilka gier, które warto wypróbować. Oczywiście, traktujcie cały ranking z lekkim przymrużeniem oka!

Battlefield 1

Kiedy byliście mali bawiliście się w wojnę? Zapewne podobnie było z większością naszych ojców. Nie bez powodu kino wojenne jest uznawane za męską domenę, a część rodziców do dziś prenumeruje „Polskę Zbrojną” i skleja modele na poddaszu. Z tego powodu Battlefield 1 wydaje się świetną opcją. Tytuł studia EA DICE przenosi nas w realia brutalnej I Wojny Światowej. Gra nie jest zbyt hardcorowa, a jej próg wejścia na pewno mniejszy niż w CS:GO. Jednocześnie tytuł pozostaje bardzo widowiskowy i przyjemny. Ładna szata graficzna, szybka rozgrywka oraz możliwość walki w pojazdach. Jeśli wasz ojciec oglądał Szeregowca Ryana z wypiekami na twarzy, to propozycja dla was!

Forza Horizon 3

Motoryzacja – to temat, przy którym drży serce wielu facetów. Jeżeli wasz tata uwielbia sporty motorowe lub spędza godziny na majsterkowaniu przy swoim ukochanym Fordzie Fiesta, to warto wciągnąć go w jakąś wyścigówkę. Na rynku dobrze ocenianym tytułem wciąż pozostaje Forza Horizon 3.  Kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od studia Playground Games oddaje do naszej dyspozycji olbrzymi park maszyn oraz możliwość przejścia kampanii w ramach co-opa. Od razu jednak ostrzegam! Zapewne ojciec uważa się za lepszego kierowcę od was, więc dajce mu wygrać, chociaż raz.

Portal 2

W przypadku, gdy wasz ojciec jest typem spokojnego intelektualisty-kanapowca to być może najlepszym rozwiązaniem będzie gra polegająca na logicznym myśleniu i kombinowaniu. Portal 2 to już klasyka gatunku, która zdobyła uznanie na całym świecie. Futurystyczne klimaty, ciekawe levele oraz tryb kooperacji, który zawiera zupełnie odrębną kampanię z oddzielną fabułą oraz zagadkami. Być może nie czujecie się na siłach w tytułach tego typu, ale pamiętajcie, że w Dniu Ojca warto się poświęcić dla rodzica.

Broforce

Wasz tata w czasach młodości posiadał Atari? Opowiadał wam o tym jak przesiadywał w salonach z automatami? Broforce to platformowa strzelanina 2D wskrzeszająca legendę klasycznych side-scrollowych arcade’ówek. Co ważne, tytuł nawiązuje również klimatem do popularnych filmów akcji z lat 80-tych oraz 90-tych, które wasz ojciec zapewne zna na pamięć. Broforce to totalna orgia radosnej destrukcji, w której na planszy możemy zniszczyć niemal wszystko. Oczywiście, na koniec odlatujemy na pokładzie wojskowego helikoptera zostawiając wybuchy za plecami! Zaletą gry jest również fakt, iż możecie bawić się wspólnie na jednym ekranie. Tytuł dla wszystkich, którzy szukają czegoś lekkiego i przyjemnego.

Playerunknown’s Battlegrounds

Na koniec coś dla ojców weteranów gamingu, którzy z różnych względów porzucili gry komputerowe. Playerunknown’s Battleground to dosyć trudny tytuł. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyście zaproponowali walkę w trybie Battle Royal, jako nowy ciekawy trend na rynku. Gra na pewno wymaga spokoju i cierpliwości, a czasami bywa frustrująca. Jednakże wspólna podróż z ojcem w duo team przez teren, gdzie wróg może czyhać za każdym pagórkiem a budynki stanowią śmiertelną pułapkę, to przecież prawdziwa męska przygoda! Byliście kiedyś razem na polowaniu? Wasz rodzic lubi klimaty postapokaliptyczne lub survivalowe? Wtedy również warto spróbować Playerunknown’s Battlegrounds.

To już wszystko. Jeżeli macie jakieś inne ciekawe propozycje, to śmiało piszcie w komentarzach.  Miłej zabawy!


2 odpowiedzi na “Pięć gier na Dzień Ojca, czyli w co warto zagrać z tatą!”