10 najlepszych gier z targów E3

E3 2017

Warto zajrzeć – to świetne tytuły, które wypełnią nam najbliższe miesiące jeśli chodzi o świat elektronicznej rozrywki!

Targi E3 odbywające się co roku w Los Angeles to tradycyjnie prawdziwy pawilon wystawowy dla wszystkich wielkich wydawców i deweloperów, w trakcie którego prezentowane są tytuły mające premierę na przestrzeni kolejnych miesięcy. My wybraliśmy 10 najciekawiej zapowiadających się gier, których nie może pominąć żaden szanujący się fan elektronicznej rozrywki!

Assassin’s Creed: Origins

Przez ostatnie lata ta znakomita seria gier przygodowo-zręcznościowych zaczynała powoli zjadać własny ogon – kolejne odsłony wyglądały bardzo podobnie, niewiele zmieniało się także w mechanice rozgrywki, a liczne błędy techniczne kompromitowały tę znakomitą serię. Swoistym resetem dla tej sagi Ubisoftu ma być Origins – tytuł, który przenosi nas do realiów starożytnego Egiptu, wcielając się w dalekiego przodka Altaira znanego z pierwszej odsłony tej sagi. Choć rozgrywka z grubsza zaoferuje nam dokładnie to samo, co w poprzednich odsłonach serii, to możliwość zwiedzania tak mało eksplorowanej ostatnio przestrzeni oraz kształtowania fabuły w dość sporym stopniu zdecydowanie powinna wystarczyć.

Call of Duty: WWII

W przypadku nowej odsłony serii Call of Duty wzmożone zainteresowanie spowodowane jest właściwie tylko jednym – twórcy nareszcie posłuchali graczy i zrezygnowali z serwowania graczom strzelanin rozgrywających się w realiach science-fiction czy też innych, mocno oderwanych od rzeczywistości lokacjach. Zamiast tego mamy powrót na doskonale znane nam poletko II Wojny Światowej, na czym CoD może tylko zyskać – owszem, nadal będziemy mieć do czynienia z szalenie efektowną i wybuchową grą, ale nieprzypadkowo to właśnie wojenne odsłony tego cyklu cieszyły się największym zainteresowaniem. I wiele wskazuje na to, że CoD: WWII niebawem do nich dołączy.

Far Cry 5

To bez wątpienia jedna z najbardziej zwariowanych serii strzelanin, jakie znamy – tym razem jednk uciekamy od górzystych klimatów i przenosimy się do amerykańskiej Montany – co więcej, tym razem to my stworzymy od podstaw własnego bohatera, co daje naprawdę spore możliwości. Tradycyjnie naszym zadaniem jest rozpracowanie szajki przestępczej, za którą stoi jeden człowiek – nasz główny protagonista, Joseph Seed. Jedno jest pewne – nie zabraknie tutaj efektownych wymian ognia, szybkich zwrotów akcji i całej masy dziwnych misji. Jak zawsze zresztą.

Gran Turismo Sport

Czymże byłaby konferencja Sony bez najnowszej odsłony jednej z najlepszych serii gier wyścigowych – Gran Turismo. Ekipa studia Polyphony Digital tym razem jednak skręca w nieco inną stronę, prezentując nam szereg realnych rozgrywek, pucharów i pojazdów dzięki współpracy z organizacją FIA. Gran Turismo Sport bardziej niż na rozgrywce singleplayerowej skupia się na zabawie w sieci, a twórcy zapewniają, że najnowsza odsłona tej sagi zaoferuje nam najbardziej realistyczny, a co za tym idzie – najbardziej wymagający model jazdy w historii. Czekamy!

Forza Motorsport 7

Sony na swoje Gran Turismo, a Microsoft – Forzę Motorsport. Siódma odsłon serii gier wyścigowych tworzonych przez studio Turn 10 trafi do rąk posiadaczy Xboksów One oraz pecetów już w październiku i jak zwykle jest na co czekać. Do dyspozycji graczy zostanie oddane bowiem ponad 30 torów z całego światka, a potyczki z innymi zawodnikami będziemy toczyć zza kierownicy jednego z ponad 700 pojazdów. Musicie przyznać, że to oszałamiająca liczba, a przecież nie zabraknie także świetnej grafiki wykorzystującej możliwości nowoczesnych konsol i pecetów, jak również tradycyjnego realizmu jazdy.

Metro: Exodus

Wielu graczy mówi otwarcie – to najlepsza gra targów E3 2017. Podstawy co do takiego stwierdzenia jak najbardziej istnieją, choć trzeba przyznać, że na razie nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele na temat tego tytułu. Patrząc jednak na sukces dwóch poprzednich części tej serii można śmiało założyć, że również nowe Metro powinno zaprezentować się z jak najlepszej strony. Twórcy obiecują znacznie bardziej otwarty świat gry i możliwość szerokiego wpływu na fabułę tego tytułu, ale klimat i styl rozgrywki z pewnością zrobią tutaj swoje, po prostu.

Wolfenstein II: The New Colossus

Premiera pierwszego Wolfensteina od studia Machine Head o podtytule The New Order była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Na szczęście pozytywnym, bo dostaliśmy naprawdę świetną strzelaninę, w sposób rewelacyjny czerpiącą z ogromnej spuścizny oryginalnych odsłon tej serii. Już niebawem do sklepów trafi dwójka, której zadaniem jest kontynuowanie sukcesu poprzedniczki – tym razem trafiamy na teren Stanów Zjednoczonych, gdzie również pałęta się cała masa nazistów, których rzecz jasna musimy odstrzelić. Szykujcie się na ostrą jazdę bez trzymanki!

Metroid Prime 4

Jeśli mieliście wątpliwości odnośnie tego, czy na konsoli Nintendo Switch pojawią się wartościowe tytuły, to ta właśnie gra rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości. Czwarta odsłona serii Metroid Prime to prawdziwy hit nadchodzącego line-upu Nintendo i tytuł, dla którego wielu może kupić konsolę. O przygodach Samus Aran nie wiemy na razie praktycznie nic – sam jednak fakt, iż gra jest w produkcji, wielu fanów wręcz rozgrzewa do czerwoności. Co wcale nie dziwi.

Beyond Good & Evil 2

Czternaście lat. Tyle czekaliśmy na to, by Michel Ancel zapowiedział kontynuację jednej z najbardziej nietuzinkowych, ale jednocześnie szalenie niedocenianych gier przygodowych autorstwa Ubisoftu. Już niebawem znów powrócimy na planetę Hillys, by tam poznać dalsze losy reporterki Jade oraz jej towarzysza, Pey’J. To, czego możemy się spodziewać, to kolejnej porcji nietuzinkowych rozwiązań zarówno w kwestii poprowadzenia fabuły, jak i mechaniki rozgrywki. Twórcy oferują nam ogromny, otwarty świat gry oraz masę inteligentnego humoru. Będzie dobrze – nie może być inaczej.

A Way Out

O tym, jak ciężko jest przebić się nowym markom na rynek niechaj świadczy fakt, iż A Way Out to jedyna zupełnie nowa gra w tym zestawieniu. Tym tytułem z pewnością zainteresują się chociażby fani serialu „Skazany na śmierć” – mamy bowiem do czynienia z grą przygodową, w której wcielamy się w dwóch więźniów planujących ucieczkę z zakładu karnego – cała zabaw nie kończy się jednak wraz z chwilą opuszczenia budynku – dopiero wtedy zaczyna się cała seria efektownych ucieczek, kombinowania i walki o przeżycie. Projekt zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie i miejmy nadzieję, że finalny efekt okaże się interesujący.


Jedna odpowiedź do “10 najlepszych gier z targów E3”